X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מלונות בדבלין מלונות בדבלין מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב טיסות לדבלין טיסות לדבלין סיורים סיורים
X סגירה
 

אודות דבלין

דבלין מטרופולין בניחוח כפרי

דבלין היא בירתה של אירלנד והעיר הגדולה ביותר בה. אירלנד עצמה נמצאת מערבית לאנגליה ודבלין שוכנת בחופה המזרחי של המדינה, ממש בסמוך לשפך נהר הליפי.

דבלין לטייל הישראלי
דבלין לטייל הישראלי

קצת היסטוריה

המתיישבים הראשונים שראו באזור דבלין מקום אסטרטגי וטוב להתיישבות היו הויקינגים. דרך הים הם הגיעו לאי הירוק והטביעו בו את חותמם. מוזיאון דבליניה משחזר היטב את עולם הויקינגים ואת החיים בדבלין של ימי הביניים.

שמה של העיר נגזר משתי מילים: דאב ולין שמשמעותן היא ביצה שחורה. זאת בשל הביצה שהיתה במקום שבו נמצאת טירת דבלין. בשלבים מאוחרים יותר פזלו גם השכנים האנגלים לכיוון האי החביב והחלו לנהל את העניינים במקום. במאות השבע עשרה והשמונה עשרה העיר התפתחה מאוד והפכה לבירת האי.

מלחמת העצמאות של האירים הרסה מבנים רבים בעיר אך עם קבלת עצמאותם הקימו האירים מחדש מבנים אלה. בעשורים האחרונים נעשה פיתוח בעיר אשר הריץ אותה קדימה, והיום היא עומדת בסטנדרטים אירופאים כעיר בירה מודרנית.

מנהגים ומסורת

שורשיו של העם האירי הם בעם הקלטי שהאמין באלים שונים ואמונתו היתה מבוססת על מיתולוגיה דומה למיתולוגיה היוונית והרומית. אחד המנהגים שהשתרשו ונשארו נעשה בחג האלווין. האמונה היא שביום זה הרוחות חוזרות אל האדמה ויש להתכונן לכך על מנת שלא תהיה לכך השפעה רעה. אחד המנהגים הוא לאסוף את ענפי צמח הדבקון שאמור להגן מכל רע.

בראש השנה נערכת סעודה גדולה על מנת לזמן את הפרנסה והשפע. בנוסף, קשה לדבר על מנהגי האירים מבלי להזכיר את המשקאות האלכוהוליים. האירים מכינים משקאות גם על בסיס שמנת (אייריש קרים) והבירה המזוהה ביותר עם האירים היא בירה גינס. האירים נוהגים להמתין לאחר מזיגת המשקה עד שהקצף יעלה והמשקה יהיה שחור

מאכלים מסורתיים

שורשיו הקלטיים של העם האירי יצרו השפעות שניכרות עד היום גם בתחום הגסטרונומי. חלק מאותן השפעות הן המאכלים המסורתיים של האירים. אמנם אירלנד היא אי אך המטבח המסורתי עושה פחות שימוש במאכלי הים.

היום בהחלט ניתן מקום לדגים ולפירות הים אך המאכלים המסורתיים נובעים מכך שהקלטים היו בעיקר רועי בקר. לכן, הם מבוססים בעיקר על בשר ותבשילי קדרה- תבשילי בשר המבושלים עם ירקות. תפוחי אדמה נחשבים למרכיב חשוב במאכלים מסורתיים.

פשטידת רועים היא מאכל מסורתי ששמו יצא למרחוק. ישיבה במסעדה עממית ביום גשם ואכילה של אחד המאכלים המסורתיים בהחלט מחממת את הלב והבטן. תוסיפו לכך משקאות אלכוהוליים שאף אירי לא יכול לסיים את היום בלעדיהם ושריריכם המכווצים מן הקור יהפכו רפויים, רגועים ונינוחים.

מפורסמים

האירים יכולים להתגאות באישים ידועים רבים ביחס לגודל המדינה. ג'ורג' ברנרד שו ואוסקר וויילד מהווים נציגות מצויינת לעולם הסופרים, המשוררים והמחזאים. גם ג'ונתן סוויפט שכתב את מסעות גוליבר היה אירי. הזמרות שייניד אוקונור ואניה הן איריות. לאירלנד בהחלט ישנו חלק בתרבות הקלאסית והמודרנית כאחד.

תחבורה ציבורית ושדה התעופה

התחבורה הציבורית בדבלין היא נוחה ואף מגוונת. בדבלין ישנה רכבת קלה המגיעה לאתרים השונים בעיר. הרכבת הקלה, LUAS, מגיעה בתדירות גבוהה ונעים לנסוע בה. מוניות הן דרך יקרה יותר להתניידות.

אם אתם מעוניינים במונית יש להגיע לתחנת מוניות או להתקשר על מנת להזמין מונית. באוטובוסים ישנו הבדל בין עונות השנה כאשר בקיץ ישנה תדירות גבוהה יותר ובחורף תדירות נמוכה.. ניתן לקנות כרטיסי נסיעה המשלבים נסיעה בכמה כלי תחבורה. שדה התעופה של דבלין נמצא במרק של כ- 10 ק"מ צפונית לעיר. ניתן להגיע ממנו לעיר באוטובוס. ישנו קו אקספרס או שאטל שמגיע לתחנה המרכזית בעיר.

 
המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
מזמינים וחוסכים